I-300 / 1-430 Medaille für Verdienste am Zentralen Jugendobjekt FDJ-Initiative in Berlin in Gold
Oorkonde 1988
Een voorbeeld van een oorkonde behorende bij de "Medaille für Verdienste am Zentralen Jugendobjekt FDJ-Initiative in Berlin in Gold". De oorkonde is op 26 juni 1988 uitgereikt aan Joachim Kniesler. Hij werd twee jaar eerder al onderscheiden met de "Medaille für Verdienste am Zentralen Jugendobjekt FDJ-Initiative in Berlin in Silber" (op 22 juni 1986). 
De oorkonde is ondertekend (facsimile) door de "Minister für Bauwesen" (minister van Bouw) Wolfgang Junker (23.02.1929 - 09.04.1990). In 1949 werd hij lid van de SED. Vanaf 1961 was hij plaatsvervangend "Minister für Bauwesen", vanaf 1963 tot en met 1989 minister. Van 1976 tot en met 1989 was hij lid van de "Volkskammer": het 
parlement van de DDR. In oktober 1979 was hij het eerste lid van de regering die een officieel bezoek bracht aan West-Duitsland (BRD). In januari en februari 1990 zat hij vast wegens verdenking van ambstmisbruik. Op 9 april van dat jaar pleegde hij zelfmoord. 
De oorkonde is voorzien van een stempel van het "Ministerium für Bauwesen".