I-212 Verdienstmedaille der Organe des Ministeriums des Innern in Silber
212b Verdienstmedaille der Organe des Ministeriums des Innern in Silber http://www.ddrmedailles.nlOorkonde 1983
Een voorbeeld van een oorkonde behorende bij de "Verdienstmedaille der Organe des Ministeriums des Innern in Silber". De oorkonde is uitgereikt aan Roswitha Lehrke op 8 maart 1983. Zij was werkzaam bij het "Krankenhaus der Volkspolizei" te Berlijn (het ziekenhuis van de volkspolitie) in het chirurgisch collectief. 
Roswitha Lehrke werd onderscheiden met de:
  1. titel "Kollektiv der sozialistischen Arbeit" - 30 september 1969;
  2. "Medaille für treue Dienste in den bewaffneten Organen des Ministeriums des Innern für fünf Dienstjahre in Bronze" - 21 november 1971; 
  3. "Medaille für ausgezeichnete Leistungen in den bewaffneten Organen des Ministeriums des Innern" - 8 maart 1974; 
  4. titel "Aktivist der sozialistischen Arbeit" - 1 juli 1976;
  5. "Verdienstmedaille der Organe des Ministeriums des Innern in Bronze" - 8 maart 1978; 
  6. "Medaille für treue Dienste in den bewaffneten Organen des Ministeriums des Innern für 20 Dienstjahre" - 1 november 1981; 
  7. "Medaille für treue Dienste in den bewaffneten Organen des Ministeriums des Innern für 15 Dienstjahre" - 21 november 1981; 
  8. "Verdienstmedaille der Organe des Ministeriums des Innern in Silber" - 8 maart 1983;
  9. "Medaille für treue Dienste in den bewaffneten Organen des Ministeriums des Innern für 25 Dienstjahre" - 1 november 1986; 
  10. "Verdienstmedaille der Organe des Ministeriums des Innern in Gold" - 1 juli 1990.
Bijzonder is dat de medaille voor 20 trouwe dienstjaren 20 dagen eerder wordt uitgereikt dat die van 15 trouwe dienstjaren. Ik heb daar geen verklaring voor.
De oorkonde is ondertekend (facsimile) door Friedrich Dickel. Hij was van 1963 tot 1989 minister van Binnenlandse Zaken en chef van de "Deutsche Volkspolizei". In 1965 werd Dickel bevorderd tot Generaloberst. Van 1967 tot 1989 was hij lid van het Centraal Comité van de SED. In 1984 werd hij bevorderd tot Armeegeneral, de hoogste militaire rang in de DDR.